האם צריך להשכיב לישון מיד אחרי האמבטיה?

אם אתם מתמודדים עם הרדמות ארוכות, הטיפ הזה הוא בדיוק בשבילכם 😊

ברוב הבתים האמבטיה מהווה חלק אינטגרלי מ"טקס השינה".

אצל רוב המשפחות נפגוש רוטינת ערב קבועה שמשלבת בתוכה א.ערב, מקלחת, החלפת בגדים והרדמה.

העניין שמקלחת לפעמים יכולה להיות אחת הסיבות לכך שאתם מתמודדים עם הרדמות ארוכות או התעוררויות מרובות בחלקו הראשון של הלילה.

יש קטנטנים שמאוד מתלהבים מעניין המקלחת. המגע של המים מסעיר אותם, העובדה שהם בלי בגדים ומפשיטים אותם, המשחקים והשירים שמלווים לה – כל אלו יכולים להוות חגיגה אחת גדולה שמקפיצה את הילדים שלנו שנהנים ומשתכשכים להם במים. תוצאה של פעילות כל כך מגרה מובילה בהמון מקרים להפרשה של הורמונים מעוררים (אחת על כמה וכמה אם המקלחת מתבצעת בתאורה מלאכותית). וכך, הילד שלנו מגיע להרדמה כשהוא עייף מאוד מצד אחד ורוצה לישון אבל מצד שני יש הורמונים בגוף שלא מאפשרים לו לשקוע לשינה המיוחלת. לעומת זאת, יש קטנטנים שהמקלחת דווקא מאוד מרגיעה אותם ועוזרת להם להוריד הילוך מהיום שהיה. מצד שני, יש תאורה לבנה (או צהובה במקרה הטוב) מעל ראשם כך שעל אף הרגיעה הגדולה, המוח שלהם חושב שאמצע היום עכשיו והפרשת הורמון המלוטנין בערב מתעכבת.

לכן, אני ממליצה לבדוק איך הילד שלכם מגיב לאמבטיה :

במידה והוא מהסוג האנרגטי, כדאי להקדים את המקלחת לתחילת חלון הערות האחרון.

במידה והוא מהסוג הרגוע ואתם עושים את המקלחת לפני השינה, אני ממליצה לכבות את האור ולהשאיר אור קטן או אור שייכנס דרך המסדרון. גם את החלפת הבגדים כדאי לעשות בחדר חשוך כדי לשמר את המסר שערב עכשיו 😊

הורים רבים מתקשים לעשות שינוי כי הם נצמדים לתבנית של טקס השינה שנראה להם מוכר והגיוני יותר, אבל מי שהתמלא תעוזה ועשה את השינוי – תמיד חזר לכתוב לי "איך לא עשיתי את זה קודם?!"

אני מזמינה אתכם לנסות, מקסימום – תרוויחו !

חיבוק גדול, סתיו.

כתיבת תגובה